Bir Başkaldırı Destanı: Berivan (2010)hakkında -/- info:
Aydın Orak, Kurdish, TR, 48 min

http://www.berivanfilm.com/
http://www.birgun.net/actuels_index.php?news_code=1312447647&year=2011&month=08&day=04
http://muhalefet.org/haber-%E2%80%9Cbir-baskaldiri-destani-berivan%E2%80%9D-filmin-adi-bile-sansuru-hak-etmis-19-782.aspx
http://bianet.org/bianet/sanat/129294-yonetmen-orak-bandrol-verilmese-de-berivani-gosterecek

1992’de binlerce insanın hiç beklenmedik bir zamanda direnişe geçip ölümüne çatıştığı Newroz kutlamalarında bir kadın dikkat çeker. Başından çıkarmadığı beyaz kefiyesiyle sık sık görüntülenen ve o kitleyi yönlendirmesiyle dikkat çeken bu kadın, yoğun işkencelerden geçmiş ve yaralanmış Berivan Cizre’den başkası değildir. Oyuncu ve yönetmen Aydın Orak, Berivan Cizre’nin hayatını anlattığı belgeselinde, kanlı 1992 Newroz bayramını da belgeliyor. On yedi kişinin yaşamını yitirdiği, onlarca kişinin silahlarla yaralandığı, yüzlercesinin gözaltına alınıp tutuklandığı ve gazeteci İzzet Kezer’in öldürüldüğü Berivan Cizre isyanının hafızalardan silinen sokaklarını da yeniden aydınlatıyor.

This documentary tells Berivan Cizre’s story of the Newroz that took place in Cizre in 1992. This is the story of Berivan Cizre, who led the first great uprising of the Kurdish people in our recent history. The first great uprising of the Kurdish people, who have been put through inhumane torture in the Diyarbakir Prison in 1980, who have watched the bodies of their dead children being thrown from helicopters or tied onto panzers and taken through city centers in many places including Cizre, who have been force-fed feces in villages... In the Newroz celebrations of 1992, in which thousands of people unexpectedly started a rebellion and fought to death, one woman especially catches the eye. This person, who can be seen with the white kefiyealways around her head and attracts attention with how she guides the masses, is none other than Berivan Cizre: The woman who went through heavy torture and was injured. In this film, which is a biographical narrative of Berivan Cizre, whose courage amazes the official authorities and all those who watch these images, the bloody Newroz of 1992 is documented.

Kurd ji bo çarenûsa ku neyarên wan ji bo wan nivîsandine berovajî bikin bi taybetî di salê 1990'an de bi pîrozbahiyên Newrozan dagerandin serhildanan. Di vê serhildêriyê de sembola herî balkêş puşiya li dor stuyê jinek bi navê Bêrîvan e. Belgefîlma Bêrîvana Cizîrî ku di vê çandê de xwedî wateya esasiye hat kişandin. Dema ku PKK’ê dest bi têkoşîna çekdarî kir, herêma ku herî zêde têdikoşiya herêma Cizîrê bû. Bi taybetî di salên 1991’ê de bi hezaran kesî têkoşîna xwe dişopand. Di pîrozbahiyên Newrozê de jinek bala mirovan dikişîne. Ev jin Bêrîvana Cizîrî bû. Bêrîvan wê demê pêşenga girseyê bû û bala hemû kesî dikişand. Bêrîvana Cizîrî di îşkenceyên giran de derbas dibe. Rayedarên dewletê yên wê demê dema ku dîmenên Bêrîvana Cizîrî di çalakiyan de didîtin li dijî cesareta wê matmayî diman.

fragman -/- trailer:
http://www.sinema.com/film/bir-baskaldiri-destani-berivan--2010-/128416

online izle -/- watch online:
http://www.archive.org/details/DestankSerhildanBrvan
--- yada -/- or ---
http://www.berivanfilm.com/20/izle.html


indir -/- download:
berivan.avi (DVDRip)

http://pastebin.com/wAwLGTVP

torrent:
http://burnbit.com/torrent/191582/berivan_avi

Rango (2011)hakkında -/- info:
Gore Verbinski, USA, English, 107 min

http://www.imdb.com/title/tt1192628/
http://www.rottentomatoes.com/m/rango/
http://www.sinemakulubu.com/blog/movie-review/rango-2011/
http://www.bakiniz.com/rango-nasil-cizildi-nasil-seslendirildi/

Küçük yuvasında şizofrenik bir hayat süren sevimsiz kertenkele Rango, bir kaza sonucu kendini Las Vegas’ın ıssız çöllerinde bulur. Önceleri burada hayatta kalma mücadelesi veren Rango, daha sonra küçük bir kasabada hayallerine kavuşur: Yalanlarla dolu bir kahramanlık öyküsüne.Evet, Rango’yu anlatmamız gerekse bu kadar kısa bir paragrafla özetleyebilirdik. Ama elbette her şey bu kadar yüzeysel değil. Medenileşme adı altındaki sanayileşme ve kapitalizmin karanlık yüzlerine göndermeleriyle halkçı ve sosyal yaşamın önemini vurgulayan film, bu yönüyle bir hayli dikkat çekiyor. Çok büyük toplulukları elinde oynatan, bu toplulukların cehalet ve saflığından yararlanan tekellerin iktidarının gün gelince nasıl da düşeceğini olabilecek en basit ve anlaşılır şekilde anlatıyor Rango. Bir bireyin yaşaması için gerekli en temel ihtiyaç olan su üzerine kurulu bir hikâyesi bulunan Rango’da farklı etnik grupların bu tekele karşı birleşip işlerin devrime doğru nasıl ilerlediğini de izliyoruz. (sinemakulubu.com'dan alıntıdır)

Rango is a sheltered chameleon living as an ordinary family pet, while facing a major identity crisis. After all, how high can you aim when your whole purpose in life is to blend in? When Rango accidentally winds up in the gritty, gun-slinging town of Dirt - a lawless outpost populated by the desert's most wily and whimsical creatures - the less-than-courageous lizard suddenly finds he stands out. Welcomed as the last hope the town has been waiting for, new Sheriff Rango is forced to play his new role to the hilt...

fragman -/- trailer:
http://www.imdb.com/video/imdb/vi2047646233/

online izle -/- watch online:

http://www.filmifullizle.com/rango-2011-filmi-turkce-dublaj-izle.html

indir -/- download:
RANGO.2011.EXTENDED.DVDrip.XViD-nCODE

http://pastebin.com/WhAJ44KK
Rango.2011.Extended.Cut.BRRip.480p.AAC.x264-PASHA
http://pastebin.com/Dn1V5v1W
Rango (2011) BRRip 1Link 650MB
http://safelinking.net/p/4e14e5a2e0
Rango 2011 720p Bluray x264-VeDeTT (4.37 GB)
http://pastebin.com/LzGW1thK

torrent:
Rango.2011.EXTENDED.DVDRip.XviD-EXViD

http://pastebin.com/mJ5VYGmx
torrents.to arama sonuçları (torrents.to search results)
http://bit.ly/Aq7yQH

altyazı -/- subtitles:
http://divxplanet.com/sub/m/25457/Rango.html
http://www.turkcealtyazi.org/mov/1192628/rango.html

Benigni (2009)hakkında -/- info:
Dir: Elli Vuorinen, Pinja Partanen, Jasmiini Ottelin / Finland / 2009


A man suffers from loneliness until he finds an unexpected solution -- under his arm.

online izle -/- watch online:
http://youtu.be/sl8M6QGnVEo

Black Bloc: The cancer of the systemhakkında -/- info:
http://submedia.tv/stimulator/2012/03/05/black-bloc-the-cancer-of-the-system/

This Week:
1. On May first call in sick
2. How to become a ninja
3. The biggest strike in history
4. Wheelchair resistance!
5. 100,000 student strike
6. A call to arms

Special musical guest: Ant Loc

online izle -/- watch online:
http://youtu.be/ZZZejauJiOg


indir -/- download:
http://tinyurl.com/785yh2q

Roboski Katliamı - Ölüm Kervanı (Belgesel)hakkında -/- info:
Arşad Narçin, TR, Turkish-Kurdish, 18 min
http://istanbul.indymedia.org/haber/roboski-katliam%C4%B1-%C3%B6l%C3%BCm-kervan%C4%B1-belgesel

Savaş uçakları Roboski'yi bombaladıktan bir kaç saat sonra bölgede çekilen bu görüntüler, ölenlerin yakınlarıyla ve kaçağa giden diğer köylülerle yapılan görüşmeler, 21 Aralık 2011'de Uludere'de yaşanan vahşeti ve gerçekte neler olup bittiğini olanca yalınlığıyla ortaya koyuyor.

online izle -/- watch online:
http://youtu.be/kNbV6GGa4kI


indir -/- download:

http://www.archive.org/details/OlumKervanibelgesel (332MB)